Smegenų struktūra ir funkcija. Piktoji, užpakalinė, vidurinė, tarpinė ir priekinė smegenų dalis

Smegenų sukrėtimas

Žmogaus smegenys yra ne tik psichinio gyvenimo substratas, bet ir visų procesų, vykstančių organizme, reguliatorius. Laipsniškas vystymasis aukštosiose primatų, sukelia ginklą pirmą smegenis, o tada dirbti atsakomybę ir aiškiau kalba, leido žmogui kokybės išsiskirti iš gyvūnų pasaulio ir dominuoti pobūdį.

Smegenys yra kaukolės ertmėje. Individualūs šiuolaikinio žmogaus smegenų masės svyravimai, neatsižvelgiant į jo talentingumo laipsnį, yra gana dideli (dažniausiai 1,1-1,7 kg). Tokiomis ribomis buvo smegenų masė I. V. Павлов (1653), D. I. Менделеев (1571г) ir kiti puikūs žmonės. Kartu su šiuo smegenų svorio Turgenevo (2012), Byron (1807) I.F.Shillera (1785) viršija maksimalų svorį ir Anatole France (1017g) turėjo minimalią masę žinomas šiuolaikinių žmonių.

Naujagimio smegenys sveria vidutiniškai 330-400 gramų. Embrioniniame laikotarpyje ir pirmaisiais gyvenimo metais smegenys intensyviai auga, bet tik pasiekia galutinę vertę iki 20 metų amžiaus.

Smegenyse išskirti penkis padalinius:

 • Ilgis medole;
 • a posterior smegenis, susidedantis iš tilto ir smegenulio;
 • vidurinės smegenys, įskaitant smegenų kojas ir keturis kartus;
 • tarpiniai smegenys, kurių pagrindinė forma yra galvos smegenys ir hipotalamas;
 • priekinės (galinės) smegenys, atstovaujamos dviejų didžiųjų pusrutulių.

Pirmieji keturi sudaro smegenų kamieną, kuris yra seniausias filogenetinių santykių srityje. Smegenų pusrutuliai yra santykinai jauni.

Pernelyginis smegenys

Smegenų pailga - tai greitas nugaros smegenų išsiplėtimas, kuris paaiškina jo pavadinimą, o priešais jis praeina į priekį. Jo užpakalinis galas yra siaura ir priekinis galas išsiplėtė.

Priekinės ir galinės paviršiai pailgųjų esančiu iš vieno išilginio griovelio, kuris yra tiesioginis tęsinys tų pačių grioveliuose stuburo smegenų. Kiekvienoje priekinės kiaurystės pusėje yra vienas išsišakojimas, vadinamas piramidės.

Medlių ilgio struktūra

Jei sumažinti kaulų smegenų visoje, dėl spindulio matomų sričių pilkosios medžiagos (klasteriams nervų ląstelių), kurios yra vadinamos paviršių - alyvuogių, tinklinis darinys (difuzinis sankaupos skirtingų tipų ląstelių, kurios yra tankiai susipynusios daugybės pluoštų, besitęsiančių skirtingomis kryptimis.

Ilgio ilgio medalio funkcijos: Tinklinis darinys yra ir kitų smegenų dalių ir vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant centrinės nervų sistemos ir tonas visų padalinių, ir tt Jie yra susiję su likučio reguliavimo ir koordinavimo kūno judesius, medžiagų apykaitos, kvėpavimo, apyvartą jaudrumą.. Čia yra čiulpimo, rijimo, kosulys, čiaudulys, mirksi refleksų centrai.

Baltąją medžiagą sudaro pluoštai, per kuriuos nerviniai impulsai praeina iš užpakalinės smegenų į nugaros ir atvirkščiai.

Tiltas ir smegenėlė - uždegimo galva

Tiltas ir smegenėlė yra nukreipiami į galinę smegeną. Tiltas yra tarp vidurio smegenų ir pailgos. Atrodo, kad juos jungia, todėl tai vadinama šiuo vardu.

Jo vidinė struktūra panaši į medlių pailgos struktūrą; yra pilkos ir baltos medžiagos. Pilkoji medžiaga sudaro galvos smegenų nervų centrus, yra vienodo retikulinio formavimo, kaip ir medlių ilgintuve (žr. Paveikslėlyje aukščiau).

Per tiltą praeina nervinių impulsų kelias nuo apatinių dalių iki viršutinės ir priešingos krypties. Yra smegenų ir nervų pluoštų, susijusių su smegenėlėmis.

Smegenėlė yra po smegenų pusrutulių užpakalinėmis skliautomis, už tilto ir medlių pailgos. Jis susideda iš dviejų pusrutulių ir mažos dalies tarp jų, taip vadinamo širdys.

Smegenėlėje yra pilkosios medžiagos sluoksnis - žievė. Jo paviršius susideda iš siauros gyri. Smegenėlių storis tarp baltosios medžiagos yra pilkosios medžiagos branduoliai. Kojų pagalba smegenėlė sujungta su pailga ir vidurine smegenimis, tiltu, per juos ir su visa nervų sistema.

Pagrindinė smegenėlę funkcija - judėjimo koordinavimas, tiek savanoriškas, tiek priverstinis. Su jo pagalba atliekamos pusiausvyros ir kaklo, liemens, galūnių raumenų judėjimo funkcijos, išlaikomas raumenų tonusas. Tai liudija eksperimentai. Mažų smegenų žievės sričių sunaikinimas gyvūnams nesukelia reikšmingų jo funkcijų sutrikimų.

Tačiau pusės smegenėlės pašalinimas lydimas sunkių kūno dalies, su kuria buvo atliekama operacija, judėjimo sutrikimu. Laikui bėgant, pažeidimų sunkumas mažėja, tačiau jie visiškai neišnyksta.

Su skaustais smegenėlių pažeidimais žmonės vystosi greitai nuovargį, galūnių drebėjimą, raumenų tonusą, pusiausvyrą, matmenį, sklandų kūno judėjimą ir kalbą.

Chetverhommie ir kojų smegenys - vidurio smegenys

Tarp ataugų ir tarpinių smegenų yra vidurinė smegenys, taigi ji atlieka šių skyrių morfologinius ir funkcinius ryšius. Per jį aukštyn ir žemyn eina nervų keliai, juose yra subkortiniai regėjimo, klausos, raumenų tonų centrai, dviejų kaukolės nervų šerdis.

Vidutinio kamieno struktūra (skerspjūvis)

Vidurinėje smegenyse yra keturkampė plokštelė, kurioje yra smegenų kakliukai ir kampinė liauka, kuri priklauso vidaus sekrecijos organams. Jo labiausiai ištirta funkcija yra odos pigmentų formavimo reguliavimas. Smegenų kojos prijungia vidurinį smegenis su užpakaline.

Vidurinės smegenų funkcijos: gautų klausos ir vaizdo signalų pertvarkymas į variklio veiksmus. Pavyzdžiui, garsiuoju garsu mes sugrįžtame į šaltinį. Kai stimulas nukrypsta į regėjimo lauką, mes automatiškai į jį žiūri akis. Be to, vidurinė smegenys dalyvauja palaikant raumenų tonusą, palaikydama įprastą kūno padėtį erdvėje, užtikrinant, kad skeleto raumenys būtų pasirengusios vykdyti komandas.

Taline ir hipotalamas yra tarpiniai smegenys

Priešingai, vidurinė smegenys virsta tarpine smegenų liga, ji baigiasi smegenų kamieno. Tarpinės smegenys susideda iš vizualių tuberkuliozių ("thalamus") ir hipogastrinės srities (hipotalamino). Čia yra subkortiniai centrai (priešingai nei pusrutulių žievės centrai), regos, metabolizmo, šilumos reguliavimo ir kvapo. Todėl diencephalon funkcijos įvairios.

Vaizdiniai žiotys yra pagrindinis nervų kelio surinkėjas į didelius pusrutulius ir iš jų; juose yra pilkosios medžiagos - neuronų kūnai. Čia yra greitas apdorojimas, suskaidymas, įeinančios informacijos perjungimas į tam tikras pusrutulio dalis iš skirtingų kūno dalių.

Hipogastrinis regionas (hipotalamas) - pastatų, esančių žemiau tiltelio, kompleksas, kuriame yra daugybė branduolių. Jis susijęs su didelių smegenų, talemu, smegenų žievu ir žemutine hipofizio liauka.

Hipotalamino funkcijos:

 • termoreguliacija;
 • medžiagų apykaitos reguliavimas;
 • širdies ir kraujagyslių sistemos reguliavimas;
 • endokrininių liaukų reguliavimas, virškinimo kanalas, šlapimo išskyrimas;
 • miego ir budrumo reguliavimas, emocijos ir kt.

Tarpinės smegenys praeina iš priekinės smegenų pusrutulių.

Kairysis ir dešinysis pusrutuliai yra priekinis (galinis) smegenys

Smegenų pusrutuliai yra dešinėje ir kairėje, kurios atskirtos išilgine plyšine puse. Kiekvienas pusrutulis susideda iš pilkos medžiagos - žievės ir gilesnių mazgų (branduolių), tarp kurių yra balta medžiaga. Žievė užima pusrutulį iš išorės.

Iš smegenų, į smegenų vidų, atsiranda nervinių daigų, sudarančių plaučius, kurie sudaro baltąją medžiagą su jų masine forma, baltuoju audiniu, kuris veikia kaip nervinių impulsų laidininkai. Baltos prasme yra nervinių ląstelių kaupimasis - pilkosios medžiagos mazgai (branduoliai). Tai senoji pusrutulių dalis, kuri vadinama prop. Čia yra subkortiniai nervų veiklos centrai.

Smegenų pusrutulių dalelės ir grioveliai

Smegenų pusrutulių paviršius yra tarsi surenkamas į skirtingų dydžių raukšles. Todėl tarp jų matosi įtrūkimai, skylės ir griracijos. Trys giliausios puslankių grioveliai yra:

Jie yra pagrindiniai smegenų pusrutulių padalijimo atskaitos taškai keturiose pagrindinėse dalyse:

Šoninė vagystė atskiria laikinąją skiltelę nuo priekinių ir parietalių skilčių. Centrinė skylė atskiria priekines ir parietalines skiltis. Pakaušio skiltis ribojasi su parietaliu kakliosios dalies paritetaliniu grioveliu, esančiu puslankiu vidurinio puslankio paviršiaus pusėje.

Viduje smegenų pusrutuliai yra ertmės, vadinamos skilveliais. Yra du tokie skilveliai: vienas dešinėje, kita kairiajame pusrutulyje. Jie yra sujungti su trečiuoju ir ketvirtuoju skilvelių galvos smegenų kamieno ir tada - su kanalu per stuburo smegenų, taip pat vietą pagal smegenų membranas.

Skilveliai ir erdvės yra užpildytos skysčiu (skysčiu) ir sudaro vieną hidrodinaminę sistemą, kuri kartu su kraujotakos sistema užtikrina metabolizmą nervų sistemoje ir taip pat sukuria patikimą nervų ląstelių mechaninę gynybą.

Apibendrinant smegenų struktūros apibūdinimą pastebime, kad jo padalijimas į įvairius departamentus yra sąlyginis ir atliekamas siekiant palengvinti studijas. Iš tikrųjų jie yra tarpusavyje susiję ir veikia kaip visuma.

Smegenų skyriai, jų struktūra ir funkcijos

Smegenys yra pagrindinė CNS sudedamoji dalis, čia svarbiausi procesai vyksta mūsų organizme. Tačiau labai mažai žmonių žino apie jo struktūrą ir iš kurių departamentų iš tiesų yra šis kūnas.

Pagrindinės smegenų dalys

Yra šeši pagrindiniai skyriai.

 1. Piktoji smegenys - atsakinga už smegenų prijungimą prie nugaros.
 2. Varolių tiltas - kontroliuoja visų raumenų susitraukimą sudėtingų judesių metu.
 3. Vidurinė smegenys yra atsakinga už klausos, regėjimo ir raumenų tonusą.
 4. Tarpinis smegenys - atsakingas už sąveiką su išoriniu pasauliu.
 5. Cerebellum - yra atsakingas už judesių koordinavimą, o taip pat ir apie orientaciją kosmose.
 6. Didieji pusrutuliai yra atsakingi už mąstymo procesus.

Pernelyginis smegenys

Šis departamentas yra kaukolėje, tai yra smegenų kamieno pradžia. Galinėje dalyje yra vagys ir du laidai, kurie yra susiję su nugarkauliumi. Čia yra baltos ir pilkosios medžiagos, pirmasis išorėje, antrasis - viduje. Medulio ilgagata yra atsakinga už dvi pagrindines funkcijas: refleksą ir laidininką. Dėl to stebima asmens širdies ir kraujagyslių veikla, kvėpavimas, įvairių tipų refleksai, taip pat smegenų ir nugaros smegenų jungtis. Šio skyriaus sudarymas baigia 7 metus.

Varolių tiltas

Šis skyrius tęsia ankstesnį. Tiesą sakant, ji susideda iš skersinių pluoštų, tarp kurių yra branduoliai. Funkciniu požiūriu varonio tiltas yra atsakingas už viso riešo ir galūnių, susidarančių sudėtingų judesių, raumenis. Čia yra centrų, panašių į smegenų spinalius, tačiau labiau išsivysčiusios. Šis skyrius keičia ikimokyklinį amžių, kai jis keičiasi ir užima poziciją, kurioje jis išliks amžinai.

Cerebellum

Šis skyrius yra virš dviejų ankstesnių. Jis skirstomas į du pusrutulius, kurie yra sujungti struktūrą, vadinamą "kirminu". Smegenų ir smegenų skaidulos yra sujungtos su nervų pluošto pagalba, kuri atitinkamai sudaro "kojas", jungiančią ją su nugaros ir smegenų ilgintuvu.

Struktūra ir funkcijos

Smegenėlė susidaro iš baltos ir pilkos medžiagos. Pirmasis yra po žieve, o antrasis - išorėje, sudarant departamento žievę. Smegenėlė yra atsakinga už tokius svarbius parametrus, kaip judesių koordinavimas ir kūno pusiausvyros išlaikymas. Taip pat šis skyrius yra atsakingas už raumenų susitraukimą. Žmonės, kuriems pasireiškia smegenėlė, kenčia nuo problemų, susijusių su kosminiu orientavimu, kalbos sutrikimais ir sklandžiais judesiais. Departamentas auga iki 15 metų.

Vidurio smegenys

Šis skyrius yra virš tilto. Būtent tuo, kad akies tinklainės gaunami signalai perduodami į smegenis, kur jie yra apdorojami keturkampio viršutinių kamienų branduoliais, leidžiančiais mums pamatyti. Apatiniai branduoliai yra atsakingi už žmogaus garsinės sistemos veikimą. Jie gauna impulsus, pagamintus išoriniame pasaulyje, realizuojantys asmens sargybinio refleksą, ty, organizmas gali iš karto aktyvuoti, o tai reikalauja greito reakcijos.

Funkcijos

Šis departamentas atlieka svarbų vaidmenį gerų motorinių įgūdžių, kramtymo ir rijimo veiksmų, užtikrinančių jų teisingą seką. Kaip ir anksčiau aprašytos smegenų dalys, vidurinė smegenys turi tiesioginį ryšį su raumenų darbais. Taigi jis kontroliuoja darbą ilgai trunkančio streso metu, pavyzdžiui, kai kuri nors kūno dalis ilgą laiką turi likti vienoje pozicijoje, tada ji išlaiko raumenų toną, kad jis gali būti staigiai perkeltas į kitą padėtį. Vidutinio smegenų vystymasis tiesiogiai priklauso nuo kitų departamentų formavimo.

Tarpinis smegenys

Šis skyrius yra tarp vidurio smegenų ir korpuso kalcio. Čia yra vizualūs kumeliukai, turintys daugybę svarbių funkcijų, visų pirma centrifuato impulsų, gaunamų iš aplinkinių pasaulio, apdorojimas, perduodant jas į smegenis. Be to, jie yra atsakingi už tokius emocinio elgesio parametrus kaip pulsas, kvėpavimas, kraujo spaudimas, veido išraiškos ir kt.

Hipotalaminas ir hipofiziozė

Hipotalamas laikomas svarbiausiu tarpinių smegenų elementu, nes jame yra daug vegetacinių centrų. Jis yra atsakingas už baimės ir įniršio, kūno temperatūros, neuroninių jungčių ir kitų medžiagų apykaitai. Pagumburio taip pat gamina ląstelės, kurios turi įtakos hipofizę, kuri užsiima su tam tikrų autonominių funkcijų organizme reglamentą. Tarpinis smegenų vystymosi šiluminis etapas baigiamas paauglystėje.

Galutinis smegenys

Žmogaus smegenų skyriai tiesiogiai priklauso nuo pusrutulių ar galvos smegenų veikimo. Dvi pusrutuliai, sudarančios iki 80% viso smegenų masės, yra sujungiami per korpuso pūslelį ir kitus sukibimus. Žievė, apimanti katedros elementus, susideda iš kelių sluoksnių pilkos medžiagos. Jos dėka aukštoji psichinė veikla gali būti realizuota. Abiejų pusrutulių atliktas darbas yra nevienodas. Kairysis, vyraujantis, yra atsakingas už minties procesus, skaičiavimus, rašymą ir teisingumą, kad suvoktų išorinio pasaulio signalus. Labiausiai aktyviai šis skyrius vystosi iki brendimo laikotarpio, vėliau normos mažėja.

Visos smegenų dalys vienaip ar kitaip veikia kūno funkcionavimą, reguliuojant jo gyvybines funkcijas. Jų visuma praėjo daugelį šimtmečių evoliucijos, keičiant, tobulinant ir prisitaikant prie pokyčių, kuris iš tiesų suteikė žmonėms išgyvenimą. Smegenų suskirstymas agregatuose ir kiekvienas atskirai yra nepakeičiami organizmo vegetatyvinių funkcijų kontrolės centrai.

Smegenys, jos struktūra ir funkcijos.

Smegenys yra kaukolės smegenų srityje, kuri apsaugo ją nuo mechaninių pažeidimų. Lauke yra uždengtos smegenų membranos su daugybe kraujagyslių. Smegenų masė suaugusiesiems siekia 1100-1600 g. Smegenys gali būti suskirstytos į tris dalis: nugarą, vidurį ir priekį.

Nugaros yra ilgoji medula, tiltas ir smegenėlė, o priekinė - interstitialas ir dideli pusrutuliai. Visi departamentai, įskaitant didžiulius pusrutulius, sudaro smegenų kamieną. Didžiųjų pusrutulių ir smegenų kamieno viduje yra ertmės, užpildytos skysčiu. Smegenys susideda iš baltos spalvos kieto ir vielos jungiamoji dalis smegenų viena su kita, ir pilkosios medžiagos, esančio į branduolių forma smegenų ir apimanti smegenų pusrutulių ir smegenėlių paviršių, žievės forma.

Smegenų dalių funkcijos:

Pievinis - tai stuburo smegenų išsiplėtimas, jame yra branduolys, valdantis kūno autonomines funkcijas (kvėpavimas, širdies darbas, virškinimas). Jo centrai yra branduoliai virškinimo refleksas (seilėtekis, rijimo, atskyrimą skrandžio sulčių ir kasos), apsauginių refleksų (kosulys, vėmimas, čiaudulys), kvėpavimo centrus ir širdies, vazomotoriniams centrą.
Tiltas yra medelio ilgintuvo tęsinys, per kurį praeina nerviniai ryšuliai, jungiantys priekinį ir vidurinį smegenis su pailga ir nugaros. Savo medžiagoje guli galvos galūnių nervų branduolys (trigeminis, veido, garsinis).
Smegenėlė yra užpakalinėje galvos dalyje už medlių pailgos ir tilto, ji yra atsakinga už judesių koordinavimą, išlaikant laikyseną, kūno pusiausvyrą.
Vidurinė smegenys jungia priekinę ir galinę smegenis, juose yra orientuojančių refleksų branduoliai vaizdiniams ir garsiniams stimuliams, kontroliuoja raumenų tonusą. Tarp kitų smegenų dalių yra laidžių takų. Tai yra regimųjų ir garsinių refleksų centrai (jis nustato galvos ir akių posūkius, nustatant tam tikrą objektą, taip pat nustatant garso kryptį). Jame yra centrų, kurie valdo paprastus monotoniškus judesius (pavyzdžiui, galvos ir bagažinės tentai).
Tarpinės smegenys yra priešais vidurį, gauna impulsus iš visų receptorių, dalyvauja jausmų atsiradime. Jo dalys koordinuoja vidaus organų darbą ir reguliuoja autonomines funkcijas: metabolizmą, kūno temperatūrą, kraujospūdį, kvėpavimą, homeostazę. Visi jautrūs keliukai į smegenų pusrutulius eina per jį. Tarpinės smegenys susideda iš galvos ir hipotalamio. Talamas veikia kaip signalų, gautų iš jutimo neuronų, keitiklis. Čia signalai apdorojami ir perduodami į atitinkamus smegenų pusrutulių žievės skilvelius. Hipotalamus yra pagrindinis autonominės nervų sistemos koordinavimo centras, yra alkio, troškulio, miego, agresijos centrai. Hipotalaminas reguliuoja kraujo spaudimą, širdies dažnį ir ritmą, kvėpavimo ritmą ir kitų vidaus organų aktyvumą.
Didieji pusrutuliai yra labiausiai išvystyta ir didelė smegenų dalis. Dengta žieve, centrinę dalį sudaro baltosios medžiagos ir subkortiniai branduoliai, susidedantys iš pilkosios medžiagos - neuronų. Korticaliniai raukšliai padidina paviršių. Čia yra kalbos, atminties, mąstymo, klausos, akyse, raumenų jautrumo, skonio ir kvapo, judėjimo centrai. Kiekvieno organo veiklą kontroliuoja žievė. Neuronų skaičius smegenų žievėje gali siekti 10 milijardų. Kairysis ir dešinysis pusrutuliai yra tarpusavyje susiję tarpusavyje, kuris yra platus ir tankus baltos medžiagos plyšys. Dėl smegenų pusrutulių žievės yra daug sričių dėl daugybės raukšlių (raukšlių).
Kiekvienas pusrutulis yra suskirstytas į keturias dalis: priekinę, parietinę, laikiną ir pakaušinę.

Kortikos ląstelės atlieka įvairias funkcijas, todėl korteliuose galima išskirti tris tipų zonas:

Sensorinės zonos (gauti impulsus iš receptorių).
Susivienijimo zonos (apdoroti ir saugoti gautą informaciją, taip pat parengti atsakymą remiantis ankstesne patirtimi).
Variklio zonos (siųsti signalus prie organų).
Visų zonų tarpusavyje susijęs darbas leidžia asmeniui atlikti visas veiklos rūšis, tokie procesai kaip mokymasis ir atmintis priklauso nuo jų darbo, jie lemia asmens savybes.

Smegenų struktūra ir funkcija

1. Kokie skyriai egzistuoja? 2. Pernelyg smegenys ir jo funkcijos 3. Galūnės ir jo ypatybės 4. Vidutinio smegenų struktūros struktūra 5. Intersticinis smegenys 6. Didelės pusrutuliai

Ilgą laiką mokslininkai tyrinėja neurobiologijos ir kitų susijusių pramonės šakų prietaisą, vystymą, žmogaus smegenų darbą. Aprašytos daugelio nervų ląstelių savybės, tačiau ne visiškai išsiaiškinta, kaip sąveikauja visi neuronai ir smegenų kaip vienos sistemos veikimas. Apsvarstykite jo struktūrą.

Dėl miego arterijų ir pagrindinių arterijų 20% viso kraujo yra žmogaus organizme.

Pilka medžiaga sudaro žievę, o atskiro branduolio forma yra baltos medžiagos, reikalingos laidžių takų formavimui. Pastarosios sujungia smegenų dalis, taip pat bendrauja su nugaros skausmu. Švietimas vyksta skilveliuose, keturių dalių kiekyje.

Galutinis organo susidarymas vyksta maždaug 25 metų amžiaus. Iki šiol jo funkciniai gebėjimai ir masė pasiekė maksimalų.

Kokie skyriai egzistuoja?

Deimantas - yra seniausias dalis žmogaus smegenis, kuris taip pat vadinamas "ropliai smegenys", kaip vyksta šaltakraujai gyvūnai ir žuvys, ir yra atsakingas už primityvių procesų (kvėpavimas, miegas, virškinimas, judesių koordinacijos). Šis organas apima pailgą ir užpakalinę smegenis, taip pat ketvirtąjį skilvelį.

Piktos smegenys ir jos funkcijos

Vizualiai panašus į sutrumpintą 2,5-3 cm dydžio kūgį. Jame yra virškinimo, kvėpavimo ir širdies bei kraujagyslių centrų.

Balta medžiaga formuoja laidus takus, išilgai kurių nukreipiasi centrifoliuciniai ir centrifuginiai impulsai. Pyramidinis kelias yra pats svarbiausias, nes jis jungia kortikos variklio sritį su nugaros ragų varinių ląstelių. Nugaros smegenų ir medlių pailgos jungtėje suformuota piramidinė plekšnė, kuri yra kryžius. Jo dėka, kairiojo pusrutulio kontroliuoja tinkamą pusę žmogaus kūno judėjimo, o dešinėje - kairysis, nors viršutinė dalis veido ir liemens raumenys gali būti kontroliuojami iš karto abiejų pusrutulių.

Centre yra pilka medžiaga. Viduje branduolio taip pat yra kaukolės nervų sluoksnį (9-15), Medial dalis kilpą (priešinga pusė pluoštams jautrumo kūno) ir tinklinis darinys, kuris aktyvuoja smegenų žievės ir stuburo veiklos monitorių.

Užpakalinis mąstymas ir jo ypatybės

Tiltas sveria 7 g ir visiškai susideda iš nervinių pluoštų, kurie sujungia smegenų žievą su smegenų žievė. Tarp pluoštų yra tinklinis darinys, kuris yra atsakingas už pabudimo ir miego asmens, ir kaukolės nervai (5 iki 8) ir branduolys susijęs su kvėpavimo centro pailgųjų.

Smegenėlė užpildo laikinosios ir pakaušios skilties galūnes. Jos storyje yra suporuoti branduoliai (palapinė, tarpinė, dentinė), kurios pažeidimas veda į sutrikimų pusiausvyrą ir funkcionavimą kūno raumenyse.

Smegenėlėje yra daugiau nei pusė visų neuronų, nepaisant to, kad jo tūris sudaro tik 10% smegenų tūrio. Smegenėlė yra variklio centras, taip pat susijęs su kognityvinėmis funkcijomis, bet neatsižvelgia į sąmonę.

Vidutinio smegenų struktūros struktūra

Varolių tiltas tęsiasi su vidurine smegenų dalimi, esančia vidurinėje kaukolės kačiuko dalyje, o už jos yra uždengta kaklo dalies kaklelio dalies ir galvos smegenų puslankių pakilimų skilčių dalimi. Jis suformuotas stogu (viršutine ar nugaros dalimi), padanga (esanti po stogu) ir kojomis (apatine ar vidurine dalimi). Susijęs su senovės struktūromis, yra vizualiniai ir garsiniai centrai.

Stogas yra plokštė ir keturkampis, kuris yra atsakingas už refleksus nuo stimulų (klausos ir klausos). Dvi viršutinės kalvos (kalvos) yra atsakingos už vizualiųjų signalų veikimą, taip pat už žmogaus variklinius aktyvumus. Mažesni užsiima klausos neuronų perjungimu. Iš branduolių, kurie egzistuoja viršutinėje dichotomijoje, atsiranda kelias, atsakingas už varikliu besikeičiančias refleksines reakcijas reaguojant į netikėtą stimulą.

Kojos yra baltos pusiau cilindrinės sruogos, kurios prasiskverbia iš galinės smegenų storio ir turi laidžių takų, einančių į priekį. Rumbulinės ir vidurinės smegenys taip pat yra sujungtos į kamieninę dalį. Kartais tarpinė medžiaga taip pat yra įtraukta į šią struktūrą.

Intersticinis smegenys

Užpakalinė priekinės galvos dalis laikoma tarpine, o vidurinė smegenys jungiasi nuo galo ir iš apačios. Šio organo struktūra ir funkcijos yra labai sudėtingos. Jis skirstomas į trečiąjį skilvelį, taip pat:

Tarpinės hipotalaminės dalies hipofizio liauka yra vidaus sekrecijos liauka. Suskirstyti į: priekinės hipofizės (pagerina periferinę endokrininės funkciją), neurohypophysis (kaupiasi priekinės dalies pogumburio hormonai), ir tarpinis frakcija, pasyvi žmonės.

Didysis pusrutulis

Didžiausias skyrius (apie 80% viso) - galinis smegenys, būtent žmonės dažniausiai tai reiškia, kai jie apskritai kalba apie smegenis.

Tai pusrutulių pora, tarp kurių išsiplečia korpuso minkštimas. Kiekviename iš jų yra šoniniai skilveliai. Skilvelio kūnas yra išdėstytas parietinėse skilčių, priekinių ragų frontalinėse, užpakalinėse ragenose pakaušio skiltyje ir žemutinėse ragų smegenų skiltyje.

Pusrutulyje yra 3-5 mm storio pilkos spalvos žievė, kuri kaupiasi į raukšles (iš jų susidaro garsai ir kiauros). Kortelės struktūra yra sudėtinga, kai kuriose srityse yra 3 ląstelių sluoksniai (žr. Senąjį kortiką), kitose - 6 (naujos žievės).

Smegenų funkcijas lemia jos dalių veikla. Taigi, laikinas yra atsakingas už kvapą ir klausos pojūtį, pakaušis reguliuoja regos funkciją, paritetalinį - skonį ir lytėjimą, priekinė yra atsakinga už judėjimą, mąstymą ir kalbą.

Po žieve yra baltoji medžiaga su bazinėmis ganglijomis (jos yra pilkos medžiagos intarpai). Iš jų sudarytas ištemptas kūnas, valdantis sudėtingas žmogaus reakcijas. Striatumą sudaro:

 1. Caudate branduolys;
 2. Lenticular-formos branduolys, sudarytas iš apvalkalo ir šviesaus rutulio;
 3. tvoros;
 4. Amygdala.

Smegenys yra labai sudėtingos, apima daugybę departamentų, kurie atlieka daugybę unikalių funkcijų. Tuo pat metu žala vienai sistemai sukelia rimtų pasekmių ir sunkių ligų.

Smegenys: struktūra ir funkcija, bendrasis aprašymas

Smegenys - tai pagrindinė priežiūros institucija, centrinę nervų sistemą (CNS), daugelio specialistų įvairių sričių darbo daugiau nei 100 metų dėl savo struktūros ir funkcijų, pavyzdžiui, psichiatrijos, medicinos, psichologijos ir neurofiziologijos studijas. Nepaisant gero jo struktūros ir komponentų tyrimo, vis dar yra daug klausimų apie darbą ir procesus, kurie vyksta kas antrą kartą.

Kur yra smegenys

Smegenys priklauso centrinei nervų sistemai ir yra pilvo ertmės ertmėje. Už jos ribų patikimai saugomi kaukolės kaulai, o viduje yra 3 korpusai: minkšti, spinduliniai ir tvirti. Tarp šių korpusų cirkuliuojamas nugaros smegenų skystis - CSF, kuris naudojamas kaip amortizatorius ir neleidžia šio organo drebėti mažais sužalojimais.

Žmogaus smegenys yra sistema, susidedanti iš tarpusavyje susijusių skyrių, kurių kiekviena yra atsakinga už konkrečių užduočių vykdymą.

Kad suprastumėte veikimą, nepakanka trumpai apibūdinti smegenis, todėl, norint suprasti, kaip tai veikia, pirmiausia reikia išsamiai ištirti jo struktūrą.

Už ką atsako smegenys

Šis organas, pvz., Nugaros smegenys, priklauso centrinei nervų sistemai ir veikia kaip tarpininkas tarp aplinkos ir žmogaus kūno. Su jos pagalba, savikontrolė, informacijos atgaminimas ir saugojimas, vaizdinis ir asocialus mąstymas bei kiti kognityviniai psichologiniai procesai. Pavyzdžiui, pagal akademiko Pavlovo mokymą, minties formavimas yra smegenų funkcija, būtent smegenų pusrutulių, kurie yra aukščiausia nervų veikla, smegenys. Įvairių tipų atminimui reaguoja smegenėlė, limbinė sistema ir kai kurios smegenų smegenų dalys, tačiau kadangi atmintis gali skirtis, neįmanoma išskirti konkrečios srities, atsakingos už šią funkciją.

Jis yra atsakingas už vegetacinių gyvybinių kūno funkcijų valdymą: kvėpavimą, virškinimą, endokrinines ir išmatų sistemas, kūno temperatūros kontrolę.

Norėdami atsakyti į klausimą, kas yra smegenų funkcija, pirmiausia turite ją padalyti į skyrius.

Specialistai išskiria 3 pagrindines smegenų dalis: priekinę, vidurinę ir rhombinę (užpakalinę) padalinį.

 1. Pirmasis atlieka aukštesnes psichiatrijos funkcijas, tokias kaip gebėjimas pažinti, asmenybės emocinį komponentą, jo temperamentą ir sudėtingus refleksinius procesus.
 2. Vidutinis yra atsakingas už jutimo funkcijas ir gautos informacijos apdorojimą iš klausos, regos ir liesties organų. Jame esantys centrai gali reguliuoti skausmo laipsnį, nes pilka medžiaga esant tam tikroms sąlygoms gali sukelti endogeninius opiatus, kurie padidina ar sumažina skausmo slenkstį. Jis taip pat vaidina laidininko tarp žievės ir pagrindinių sekcijų vaidmenį. Ši dalis kontroliuoja kūną per įvairias įgimtas refleksijas.
 3. Rumbulinė ar nugaros dalis yra atsakinga už raumenų toną, kūno koordinavimą kosmose. Per jį atsiranda sąmoningas įvairių raumenų grupių judesys.

Smegenų prietaisas negali būti trumpai apibūdintas, nes kiekvienoje jo dalyje yra keli departamentai, kurių kiekviena atlieka tam tikras funkcijas.

Ką atrodo žmogaus smegenys?

Smegenų anatomija yra palyginti jaunas mokslas, nes tai buvo uždrausta ilgą laiką dėl įstatymų, draudžiančių atlikti autopsiją ir organų bei žmogaus galvos tyrimą.

Svarbiausio regiono smegenų srities topografinės anatomijos tyrimas reikalingas tiksliai diagnozuojant ir sėkmingai gydant įvairius topografinius anatominius sutrikimus, pavyzdžiui: galūnių sužeidimus, kraujagysles ir onkologines ligas. Norėdami įsivaizduoti, kaip atrodo žmogus, pirmiausia turite ištirti jų išvaizdą.

Išvaizda GM yra želatina gelsvos spalvos masė, uždengta apsaugine apvalkale, kaip ir visi žmogaus kūno organai, jie sudaro 80% vandens.

Didieji pusrutuliai užima beveik tokio organo tūrį. Jie yra padengti pilka medžiaga ar žievė - aukščiausias žmogaus nervingumo psichinės veiklos organas, o viduje - balta medžiaga, susidedanti iš nervų galūnių. Pusrutulių paviršius yra sudėtingas, nes tarpusavyje vyksta įvairūs kryptys ir ritės. Tai yra įprasta, kad šios konvoliucijos dalija jas į keletą padalinių. Yra žinoma, kad kiekviena dalis atlieka tam tikras užduotis.

Norint suprasti, kaip atrodo žmogaus smegenys, nepakanka išnagrinėti jų išvaizdą. Yra keletas mokymosi metodų, kurie padeda išmokti smegenų iš vidaus viduje skyriuje.

 • Sagittalio įpjovimas. Tai išilginis pjūvis, kuris praeina per žmogaus galvos centrą ir padalija į 2 dalis. Tai yra labiausiai informatyvus tyrimo metodas, padedantis diagnozuoti šio organo įvairias ligas.
 • Frontaliniai skyriuje smegenis atrodo skerspjūvio didesnių akcijų ir leidžia mums apsvarstyti rinkinys, Hippocampus ir Didžioji smegenų jungtis ir gumburas ir pagumburio, kad kontroliuoti gyvybines organizmo funkcijas.
 • Horizontalus pjovimas. Leidžia apsvarstyti šio organo struktūrą horizontalioje plokštumoje.

Anatomija smegenų, taip pat žmogaus galvos ir kaklo anatomiją, gana sudėtinga tema studijuoti daugelio priežasčių, įskaitant tai, kad jie apibūdina poreikį analizuoti didelius kiekius medžiagos ir turėti gerą klinikinę mokymus.

Kaip veikia žmogaus smegenys

Mokslininkai visame pasaulyje studijuoja smegenis, jo struktūrą ir funkcijas, kurias ji atlieka. Per pastaruosius kelerius metus buvo padaryta daug svarbių atradimų, tačiau ši kūno dalis vis dar nėra visiškai suprantama. Šis fenomenas atsiranda dėl sudėtingos smegenų struktūros ir funkcijų tyrimo atskirai nuo galvos.

Savo ruožtu smegenų struktūrų struktūra nustato funkcijas, kurias atlieka jos departamentai.

Yra žinoma, kad šis organas susideda iš nervinių ląstelių (Neuronai), sujungti pagal ryšulius siūlinis outgrowths, bet tuo pačiu metu jų sąveika, kaip viena sistema, yra vis dar neaiškios.

Smegenų struktūra, pagrįsta sagitatinio kaukolės pjūvio tyrimu, padės ištirti departamentus ir kriaukles. Į šį skaičių, mes galime svarstyti žievės, medialinio paviršiaus smegenų pusrutulių, barelį struktūrą, smegenėlių ir Didžioji smegenų jungtis, kuri susideda iš ritinio barelį, kelio ir snapas.

GM saugiai apsaugotas nuo kaukolės kaulų ir smegenų dangalų išorėje 3: voratinklinį kietos ir minkštos. Kiekvienas iš jų turi savo prietaisą ir atlieka tam tikras užduotis.

 • Giliai minkštas apvalkalas apima ir stuburo ir galvos smegenų, todėl ateina į visų plyšių ir latakai iš smegenų pusrutulių, o jos stulpelyje yra kraujagysles, maitina organizmą.
 • Spiderweb yra atskirtas nuo pirmojo su subarachnoidine erdve, užpildyta CSF (cerebrospinaliniu skysčiu), čia taip pat yra kraujagyslių. Apdangalas susideda iš jungiamojo audinio, iš kurių nukrypti išsišakojimo siūlines priedų (juostas), jie yra austi į minkštą lukštais ir su amžiumi jų skaičius išaugo, šitaip sustiprinant ryšį. Tarp jų. Akrakloidinės membranos puncetų išsiplėtimas išsiskiria į dura matero sinusų liumeną.
 • Kietasis apvalkalas arba pachimeniksas susideda iš jungiamojo audinio medžiagos ir turi 2 paviršius: viršuje, prisotintą kraujagysliais ir vidinį, kuris yra lygus ir blizgus. Ši pusė pahimenynks prigludusios prie smegenų medžiagos, o išorinė - galva. Tarp kieto ir arachnoido apvalkalo yra siauros erdvės, užpildytos nedideliu kiekiu skysčio.

Sveikos žmogaus smegenyse apie 20% viso kraujo tūrį kraujagysta per užpakalines smegenų arterijas.

Smegenys gali būti vizualiai suskirstytos į 3 pagrindines dalis: 2 didelius pusrutulius, liemens ir smegenėlių.

Pilkosios medžiagos sudaro pluta ir apima smegenų pusrutulių paviršių, ir jos mažas skaičius branduolių, esančių pailgųjų.

Visuose smegenų skyriuose yra širdies skilveliai, kurių ertmėje juda skystis. Šiuo atveju skystis iš 4 skilvelių patenka į subarachnoidinę erdvę ir nusiplauna.

Smegenų vystymasis prasideda vaisiaus vaisiaus gimdoje pradžioje ir galiausiai susiformuoja 25 metų amžiaus.

Pagrindinės smegenų dalys

Kas yra smegenys ir tyrinėja paprasto žmogaus smegenų sudėtį iš paveikslėlių. Žmogaus smegenų struktūrą galima vertinti keliais būdais.

Pirmasis suskirsto jį į sudedamąsias dalis, kurios sudaro smegenis:

 • Terminalą sudaro dvi didžiosios pusrutulės, kurias sujungia korozinis kalozas;
 • tarpinis;
 • vidurkis;
 • pailgos;
 • užpakalinė sienelė ant medinės pailgos, smegenėlė ir tiltas palieka ją.

Taip pat galima nustatyti pagrindinę žmogaus smegenų sudėtį, būtent tai apima 3 dideles struktūras, kurios pradeda vystytis embrionų vystymosi metu:

Kai kuriuose mokymo priemonėse smegenų žievė yra padalinta į skyrius, taigi kiekviena iš jų atlieka tam tikrą vaidmenį aukštesnėje nervų sistemoje. Atitinkamai išskiriamos šios priekinės galvos dalys: priekinė, laikina, parietinė ir pakaušio zona.

Didysis pusrutulis

Norėdami pradėti, pažiūrėkime į smegenų pusrutulių struktūrą.

Galutinis žmogaus smegenys nukreipia visus gyvybinius procesus ir yra padalintas į centrinę griovelį 2 galvos smegenų pusrutulio, kuriai prie žievės arba pilkosios medžiagos, ir viduje susideda iš baltos kietos medžiagos. Tarp jų centrinio girso gylyje jas sujungia korpusas, kuris jungiasi ir perduoda informaciją tarp kitų departamentų.

Pilkosios medžiagos struktūra yra sudėtinga ir, priklausomai nuo vietos, susideda iš 3 arba 6 ląstelių sluoksnių.

Kiekvienas skilties yra atsakinga už tam tikrų funkcijų vykdymą ir koordinuoja galūnių judėjimą su savo ranka, pavyzdžiui, dešinėje pusėje rankenos nežodinis informaciją ir yra atsakingas už erdvinį orientacijos, kai kairė specializuojasi intelektinės veiklos.

Kiekviename pusrutulyje specialistai nustato 4 zonas: priekinę, pakaušinę, parietalinę ir laikiną, jie atlieka tam tikras užduotis. Visų pirma, smegenų žievės parietinė dalis yra atsakinga už regėjimo funkciją.

Mokslas, kuris tiria detalią smegenų pusrutulių kortikos struktūrą, vadinamas architektonika.

Pernelyginis smegenys

Šis skyrius yra smegenų kamieno dalis ir tarnauja kaip jungtis tarp nugaros ir terminalo skyriaus tilto. Kadangi tai yra pereinamasis elementas, jis jungia nugaros ir smegenų struktūros ypatybes. Šio skyriaus baltąją medžiagą pavaizduoja nerviniai pluoštai, o branduolyje yra pilka medžiaga:

 • Alyvmedžių šerdis yra papildomas smegenėlių elementas, atsakingas už pusiausvyrą;
 • Tinklinis darinys jungia visus pojūčius su pailgųjų, yra iš dalies atsakinga už kai kurių nervų sistemos dalių veikimo;
 • Iš kaukolės nervų branduoliai, tarp jų: ​​glosofaringealiniai, klajojantys, papildomi, kalbos nervai;
 • Kvėpavimo ir kraujotakos branduoliai, susiję su blauzdos nervų branduoliais.

Ši vidinė struktūra yra dėl smegenų kamieno funkcijų.

Ji yra atsakinga už organizmo apsaugines reakcijas ir reguliuoja gyvybiškai svarbius procesus, tokius kaip širdies plakimas ir kraujotaka, todėl šio komponento sugadinimas sukelia greitą mirtį.

Varolių tiltas

Smegenų struktūra apima varioolio tiltelį, kuris yra tarp smegenų pusrutulių, smegenų ir nugaros smegenų žievės ryšys. Jis susideda iš nervinių skaidulų ir pilkosios medžiagos, be to, tiltas tarnauja kaip pagrindinės arterijos, maitinančios smegenis, laidininkas.

Vidurio smegenys

Ši dalis turi sudėtingą struktūrą ir susideda iš stogo, vidurinės smegenų dalies padangos, Silvijos akveduko ir kojų. Apatinėje dalyje ji sienojama su užpakaline dalimi, būtent su varioliu tiltu ir smegenėlėmis, o viršuje tai yra tarpinė smegenys, sujungtos su galiniu.

Stogas susideda iš 4 kalvų, kurių viduje yra branduoliai, jie yra centrui suvokiant informaciją, gautą iš akių ir klausos organų. Taigi ši dalis įtraukta į zoną, atsakingą už informacijos gavimą, ir nurodo senovės struktūras, sudarančias žmogaus smegenų struktūrą.

Cerebellum

Smegenėlė užima beveik visą užpakalinę dalį ir pakartoja pagrindinius žmogaus smegenų struktūros principus, t. Y., Susideda iš dviejų pusrutulių ir nesuderinto formos, jungiančios juos. Smegenėlių skilčių paviršius padengtas pilka medžiaga, o viduje jie yra balti, be to, pilka medžiaga pusrutulyje sudaro 2 šerdis. Balta medžiaga, padedama trijų kojų porų pagalba, sujungia smegenėlę su smegenų ir nugaros smegenų kamienu.

Šis mąstymo centras yra atsakingas už žmogaus raumenų variklio aktyvumo koordinavimą ir reguliavimą. Tai taip pat padeda išlaikyti tam tikrą padėtį aplinkinėje erdvėje. Atsakingas už raumenų atmintį.

Smegenų žievės struktūra yra gana gerai ištirta. Taigi, tai yra sudėtinga sluoksninė 3-5 mm storio struktūra, apimanti didelių pusrutulių baltąją medžiagą.

Kortelę suformuoja neuronai su sriegiuotų procesų ryšiais, aferentiniais ir eferentiniais nervų pluoštais, glia (užtikrina impulsų perdavimą). Jame yra 6 sluoksniai, kurių struktūra yra skirtinga:

 1. granuliuotas;
 2. molekulinė;
 3. išorinė piramidė;
 4. vidaus granuliuotas;
 5. vidinė piramidė;
 6. Paskutinis sluoksnis susideda iš garsių ląstelių veleno.

Jis užima maždaug pusę pusrutulių tūrio, o sveikas žmogus - apie 2200 kvadratinių metrų. Žaizdos plutos paviršius padengtas grioveliais, kurių gylis yra trečdalis viso jo ploto. Abiejų pusrutulių vagų dydis ir forma yra griežtai individualūs.

Žievė buvo suformuota palyginti neseniai, bet yra visos aukštojo nervų sistemos centras. Ekspertai išskiria keletą dalių savo sudėtyje:

 • Neocortex (nauja) pagrindinė dalis apima daugiau kaip 95%;
 • Archkortestas (senas) - apie 2%;
 • paleocortex (senovės) - 0,6%;
 • tarpinė pluta užima 1,6% visos plutos.

Yra žinoma, kad funkcijos lokalizavimas žievėje priklauso nuo nervų ląstelių, užfiksuojančių vieną iš signalų tipų, vietą. Todėl išskiriamos trys pagrindinės suvokimo sritys:

Pastarasis regionas užima daugiau nei 70 proc. Žievės, o jo pagrindinis tikslas - suvienyti pirmųjų dviejų zonų veiklą. Ji taip pat yra atsakinga už juzinės zonos duomenų priėmimą ir apdorojimą ir tikslų elgesį, kurį sukelia ši informacija.

Tarp smegenų pusrutulių žievės ir medlių pailgos yra podkorpusas arba kitaip - podkortinės struktūros. Jis susideda iš vizualinių išsiveržimų, hipotalamo, limbinės sistemos ir kitų nervų mazgų.

Pagrindinės smegenų funkcijos

Pagrindinės smegenų funkcijos yra iš aplinkos gautų duomenų apdorojimas, taip pat žmogaus kūno judesių ir jo psichinės veiklos stebėjimas. Kiekvienas smegenų skyrius yra atsakingas už tam tikrų užduočių atlikimą.

Pailgintos smegenys kontroliuoja kūno apsaugos funkcijas, pvz., Mirksi, čiaudulys, kosulys ir vėmimas. Jis taip pat kontroliuoja kitus refleksinius gyvybinius procesus - kvėpavimą, seilių ir skrandžio sulčių sekreciją, rijimą.

Variolievo tilto pagalba koordinuojamas akių ir raukšlių veido judėjimas.

Smegenėlė kontroliuoja motorinę ir organizmo koordinacinę veiklą.

Vidurio smegenis atstovauja kojos ir keturkampis (du klausos ir du vizualiniai kalvos). Jos pagalba, erdvės orientacija, regimasis klausa ir aiškumas yra atsakinga už akių raumenis. Atsakingas už galvos refleksą stimulo kryptimi.

Tarpinės smegenys susideda iš kelių dalių:

 • Thalamus yra atsakingas už jausmų susidarymą, pavyzdžiui, skausmą ar skonį. Be to, jis valdo lytėjimo, klausos, uoslės pojūčius ir žmogaus gyvenimo ritmas;
 • Epitalamus susideda iš epifizės, kuri reguliuoja kasdienius biologinius ritmus, atskyrimą nuo šviesos dienos iki budėjimo laiko ir sveiko miego laiko. Jis turi galimybę aptikti šviesos bangas per kaukolės kaulus, priklausomai nuo jų intensyvumo, gamina tinkamus hormonus ir kontroliuoja medžiagų apykaitos procesus žmogaus organizme;
 • "Hypothalamus" yra atsakingas už širdies raumens darbą, kūno temperatūros ir kraujospūdžio normalizavimą. Su jo pagalba pateikiamas signalas apie streso hormonų išsiskyrimą. Atsakingas už badą, troškulį, malonumą ir seksualumą.

Galutinė hipofizės dalis yra hipotalamino regione ir yra atsakinga už hormonų gamybą, nuo kurių priklauso nuo brendimo ir žmogaus reprodukcinės sistemos darbas.

Kiekvienas pusrutulis yra atsakingas už savo specialių užduočių vykdymą. Pavyzdžiui, tinkamas didelis pusrutulis kaupia duomenis apie aplinką ir su juo bendraujančią patirtį. Jis kontroliuoja galūnių judėjimą dešinėje pusėje.

Kairėje pusrutulyje yra kalbos centras, atsakingas už žmogaus kalbą, taip pat kontroliuoja analitinę ir skaičiavimo veiklą, o jos žievėje susidaro abstraktus mąstymas. Lygiai taip pat dešinė pusė kontroliuoja galūnių judėjimą iš jos.

Smegenų žievės struktūra ir funkcija tiesiogiai priklauso viena nuo kitos, todėl konversijos sąlygiškai padalijamos į keletą dalių, kurių kiekviena atlieka tam tikras operacijas:

 • laikinoji skiltis, kontroliuoja klausos ir žavesio;
 • pakaušio dalis reguliuoja regėjimą;
 • parietalinio pojūčio ir skonio prasme;
 • Priekinės dalys yra atsakingos už kalbą, judėjimą ir sudėtingus minčių procesus.

Limbinę sistemą sudaro uoslės centrai ir hipokampai, kurie yra atsakingi už organizmo prisitaikymą prie pokyčių ir organizmo emocinio komponento pritaikymą. Su jo pagalba stabilūs prisiminimai sukuriami dėl garsų ir kvapų susiejimo su tam tikru laikotarpiu, per kurį atsirado jutimo sutrikimai.

Be to, ji kontroliuoja už ramus miegas, taupyti duomenis trumpas ir ilgalaikę atmintį, intelektinės veiklos, kontrolės endokrininės ir autonominės nervų sistemos dalyvauja dauginimosi formavimas.

Kaip veikia žmogaus smegenys

Žmonių smegenų darbas neapsiriboja net svajone, žinoma, kad žmonės, esantys komoje, taip pat turi tam tikrus padalinius, apie kuriuos rodo jų istorijos.

Pagrindinis šio organo darbas atliekamas didžiųjų pusrutulių pagalba, kurių kiekvienas yra atsakingas už tam tikrą gebėjimą. Pastebėta, kad pusrutuliai nėra tokio paties dydžio ir funkcijų - dešinysis yra atsakingas už vizualizaciją, o kūrybinis mąstymas paprastai yra didesnis už kairę, atsakingą už logiką ir techninį mąstymą.

Yra žinoma, kad vyrai turi daugiau smegenų masės nei moterys, tačiau ši savybė neturi įtakos psichiniams sugebėjimams. Pavyzdžiui, Einšteino figūra buvo žemesnė nei vidutinė, tačiau jo paritetinė zona, atsakinga už pažinimą ir vaizdų kūrimą, buvo didelė, o tai leido mokslininkui plėtoti reliatyvumo teoriją.

Kai kurie žmonės yra priblokšti, tai yra ir šio kūno nuopelnas. Šios savybės pasireiškia greitu rašymo ar skaitymo greičiu, fotografine atmintimi ir kitomis anomalijomis.

Bet kokiu atveju šio kūno veikla yra labai svarbi sąmoningai valdant žmogaus kūną, o žievės buvimas atskiria žmogų nuo kitų žinduolių.

Kas, pasak mokslininkų, nuolat kyla žmogaus smegenyse

Ekspertai tiria psichologinius gebėjimus smegenis manyti, kad pažinimo ir psichikos funkcijų atlikimas atsiranda kaip biocheminių srovių rezultatas, tačiau ši teorija yra šiuo metu apklausiamas, nes šis organas - biologinis objektas ir mechaninių veiksmų principas neleidžia visiškai žinoti savo prigimtį.

Smegenys yra natūralus viso organizmo šalmas, atliekantis daugybę užduočių kasdien.

Smegenų struktūros anatominiai ir fiziologiniai ypatumai buvo ištirti daugelį dešimtmečių. Žinoma, kad šis organas užima ypatingą vietą žmogaus centrinės nervų sistemos struktūroje, o jo savybės kiekvienam žmogui skiriasi, todėl neįmanoma rasti dviejų visiškai vienodo mąstymo žmonių.

Smegenų struktūra ir funkcija

Šiandien mes kalbėsime apie žmogaus smegenis, apie tai, kokias dalis ji sudaro, kaip jie veikia. Pirmiausia prisiminkime, kad centrinę nervų sistemą sudaro nugaros smegenys ir smegenys. Tuo pačiu metu jį galima suskirstyti į žemesni skyriai - tai iš tiesų yra stuburo smegenys. Jo pagrindinė užduotis - atlikti signalus. Jis turi labai mažą kontrolę ir ten, kur jis dalyvauja, tai labai paprastos valdymo funkcijos, tokios kaip paprasčiausi refleksai.

Vidurinės tarnybos CNS yra smegenų dalis. Jie daugiausia reglamentuoja organų ir sistemų veiklą ir tarpusavyje tarpusavyje bendrauja. Aukštesnysis skyrius centrinė nervų sistema yra didžiųjų pusrutulių žievė ir didžioji mūsų smegenų dalis. Tačiau tai būdinga tik labai mažam gyvųjų būtybių skaičiui: žmonėms, kitiems didesniam beždžionėms, daugybei delfinų, banginių, žudikai, šunų ir vilkų. Daugumoje kitų žinduolių žievė yra plona ir neužima tiek vietos, kiek žmogaus.

Žievis yra skyrius, kuris sukuria tam tikrą visumos vaizdą apie pasaulį, kuriame atsiranda sąmonė, ir kontroliuoja visą kūną. Sujungta centrinė nervų sistema su likusia kūno dalimi periferinė nervų sistema, kuris yra tik nervai, kurie perduoda skirtingus duomenis. Periferinė nervų sistema sujungia CNS su organais ir galais.

Aukštasis skyrius - smegenų pusrutulių žievė - reguliuoja viso kūno santykius ir santykius su aplinka.

Smegenų prietaisas

Žievė užima daugumą mūsų smegenų. Tačiau, be to, yra daug senesnių, bet ne mažiau svarbių smegenų dalių. Visi stuburiniai turi 5 smegenų dalis:

Ilgojo ir viduriniojo smegenys: struktūra ir funkcija

Pilnos ir vidutinės smegenys kartu yra vadinamos bagažinė. Jie turi keletą gyvybiškai svarbių centrų:

 • apsauginiai refleksai (kosulys, čiaudėjimas);
 • kvėpavimo reguliavimas;
 • kraujagyslių tono reguliavimas;
 • kvėpavimo sistemos reguliavimas;
 • orientacijos refleksai.

Taigi, medulių pailgos yra gyvybiškai svarbus organas. Atitinkamai, jei yra medlio ilgio sužalojimas, asmuo greitai miršta dėl kvėpavimo centro žalos.

Cerebellum


Smegenėlė yra specializuota judėjimo koordinavimo tarnyba. Jis gauna daug informacijos iš pusiausvyros organų, tvarko smegenų žievės ir supranta judėjimą.

Žievė nurodo, kad reikia eiti, o toliau smegenėlė jau kontroliuoja jūsų eiseną. Žievė paprastai nedalyvauja šiame procese - jūs einate automatiškai. Be to, smegenėlė reguliuoja pusiausvyrą. Pvz., Jei ilgai nenusišnurėjote ir užmigote sėdi, pradedate pakreipti galvą tam tikra kryptimi - tai reiškia, kad smegenys sustoja užsisakyti smegenėlę, kad išlaikytų savo pusiausvyrą.

Kitas smegenėlė reguliuoja raumenų tonusą. Norint sėdėti ar tiesiog išlaikyti savo galvą, jums reikia nuolat įtemptų raumenų. Taip pat ir smegenėlė. Ir raumenų atmintis: neabejotinai daugelis yra susipažinę su tam tikru judesiu, kurį anksčiau nepadarėte, sunku padaryti pirmą kartą. Bet tada jis tampa lengvesnis ir lengvesnis, o laiku jis automatiškai įsijungia dėl to, kad smegenėlė pradeda tai daryti.

Neplaniniai judesiai, tai yra, pavyzdžiui, ištraukdami ranką nuo karšto, smegenėlė greitai priverčia ją kontroliuoti.

Savavališki judesiai dėl smegenėlės, kurį galite padaryti greitai, būtent tiksliai, pavyzdžiui, imasi kažką konkrečios iš lentelės.

Taigi, smegenėlė suteikia:

 • nevalingų judesių greitis ir savavališkumo tikslumas;
 • judesių koordinavimas;
 • pusiausvyros reguliavimas;
 • raumenų tonuso reguliavimas;
 • raumenų atmintis.

Tarpinis smegenys

Yra keli departamentai:

 1. Pirma, hipofizės ir hipofizio, kurie yra vidaus sekrecijos liaukos.
 2. Antra, hipotalamus, kuris kontroliuoja pačias vidaus sekreto liaukas.
 3. Ir, trečia, taalamus, apie kurį mes kalbėsime išsamiau.

Thalamus reiškia kalną. Pogumbis yra po piliakalnis. Jis visada yra šalia galvos. Tarpinė smegenys - tai yra gana aukšto lygio kontrolės, ir yra centrai, įvairių emocijų ir instinktų: iš skausmo, malonumo centras, troškulys centrų alkio ir sotumo, miego centre ir budrumo A termoreguliaciniu centre centras.

"Talamus" yra struktūrų rinkinys, skirtas spręsti labai svarbų klausimą. Pabandykite suprasti, kiek informacijos iš pojūčių gaunate kas sekundę. Jūs jaučiate temperatūrą kiekviename kūno taške. Jūs jaučiate visų drabužių prisilietimą kiekviename taške, kuriame jis paliečia, šilumą ir šaltą iš objektų. Jūs girdite beprotišką garsų kiekį. Jūs jaučiate daug kvapų. Jūs suprantate, kur jūsų rankos, kojos ir galva yra erdvėje. Matote daug dalykų. Jūs žinote atstumą iki kiekvieno iš jų, jų spalvą, formą.

Ir visa tai vyksta visą laiką. Tai didžiulis informacijos kiekis. Jei gautumėte informaciją kaip neapdorotus duomenis, jums reikės išprotėti, kad ją reikia apdoroti. Todėl iki jūsų sąmonės 90% visos šios informacijos nepasiekia. Ir nedidelė jo dalis yra jau apdorotų duomenų forma. Talaamus tai daro. Tai panašu į piltuvą: reikia daug informacijos ir filtruoti visą nereikšmingą informaciją.

"Thalamus" apdoroja visą informaciją, išskyrus kvapą. Kvapo jausmas tuoj pat patenka į pusrutulius. Likusi informacija ne tik filtruojama, bet ir apdorojama bei apibendrinama. Pavyzdžiui, matote asmens veidą, bet jūs jį suvokiate ne kaip atskirų funkcijų rinkinį, bet visumą. Tačiau norint apibūdinti kito asmens veidą jums bus sunku: jūs turėsite įsivaizduoti, ir tik tada apibūdinkite jį. Todėl policija naudoja foto robotai: jie neprašo pasakyti, kokia forma yra ausys. Jie prašo pasirinkti geriausią iš įvairių variantų. Tai lengviau - palyginsite vaizdus. "Thalamus" yra svarbiausias organas, leidžiantis mums daug efektyviau dirbti su informacija.

Priekinis uodega

Konkrečiai, pusrutulių žievė yra didelė mūsų smegenų apimties dalis ir ji yra padalinta į frakcijas. Kiekviena iš akcijų yra pora, nes turime du pusrutulius, ir kiekviena iš jų turi vieną iš šių dalių: priekinės skilties, sėklinės, laikinosios ir obliuotos.

Čia yra aukščiausi centrai, kurie:

 1. proceso pojūčius;
 2. duoti judesių užsakymus.

Pažiūrėkime, kurios žievės dalys, iš kur gaunami signalai.

 • Užpakalinė dalis užsiima vaizdiniais vaizdais. Jis gauna signalus iš akių jau po to, kai juos išprovokuoja, ir čia susidaro paveikslėlis.
 • Tamsi dalis gauna informaciją apie liesties jausmą - tai yra lietimo ir skausmo jausmas.
 • Laiko lobis gauna informaciją apie garsus, skonį, kvapus ir pusiausvyros jausmą. Pati smegenys nejaučia skausmo - jame nėra nervų galų.
 • Priekinė skiltis iš tikrųjų yra vieta, kurioje gyvena sąmonė, ir suformuotas bendras pasaulio vaizdas.

Jei sugadintos kai kurios smegenų dalys, kenčia tam tikros kūno funkcijos. Taigi, užpakalinės skilties sunaikinimas sumažins regėjimą. Akys matys kažką, bet jūs negalite suvokti nuotraukos.

Jei nėra jausmo, likusi dalis bus sustiprinta. Dalis smegenų dalyvauja vizija, pradeda užsiimti kažkuo kitu - klausos ar lytėjimo pojūčius ir akli nuo gimimo kitų pojūčių bus sukurta daug stipresnis nei įprastai.

Bet jei suaugęs žmogus praranda regėjimą, o ne smegenų dalį, ir, pavyzdžiui, dėl to, kad akies traumos, tai galima įdėti mechaninį implantą, Apytiksliai, fotoaparatas, kuris išėjimai prijungti prie nervus ir signalas iššifruoti, kad nervų sistema gali suprasti. Žmogus galės pamatyti, nes yra smegenų skyrius, kuris analizuoja regėjimą. Yra ne tik regos laukai. Akių implantai jau egzistuoja, jie neturi labai geros rezoliucijos, tačiau jie veikia.

Žmogaus ir kitų stuburinių smegenys yra simetriškai suskirstytos į dešinę ir kairę. Tuo pačiu metu kairiojoje pusėje valdoma daugiausia dešinė kūno pusė ir atvirkščiai. Yra paplitęs neteisingas supratimas, kad kairysis pusrutulis yra "logiškas" ir tinkamas "emocinis". Tai tik populiarus mitas. Iš tiesų, jie turi keletą skirtingų funkcijų, tačiau tai nėra taip svarbu.

Laidieji takai

Tai yra nervinių pluoštų grupės, jungiančios skirtingas smegenų ir nugaros smegenų dalis. Visi to paties kelio nerviniai pluoštai prasideda ir baigiasi neuronais, atliekančiais tą pačią funkciją.

 1. Nerviniai pluoštai, kurie atlieka vienos krypties jungtis.
 2. Pluoštai, kurie teikia abipusį ryšį.
 3. Pluoštai, jungiančios žievę su pagrindinėmis dalimis.

Galvos smegenų nervai

Kaip ir iš nugaros smegenų, nervai palieka smegenis ir jų 12 porų:

 1. uoslės nervas;
 2. regos nervas;
 3. akomotorinis nervas;
 4. nervų blokas;
 5. trišakis nervas;
 6. nutekantis nervas;
 7. veido nervas;
 8. priešsieninis-kochlearinis nervas;
 9. glosforanagalinis nervas;
 10. bagus nervas;
 11. papildomas nervas;
 12. kalbos nervas.